У Львові відкрили виставкові зали Центру інтелектуального мистецтва Меркурій (далі – ЦІМ). У залах простору, площею близько 1000 м2, відвідувачам представили першу ретроспективу інтелектуального мистецтва України від початку XX століття і до сьогодні.
Виставка зібрала понад 400 робіт українських митців та мисткинь, створених від початку XX століття і до сьогодні. На виставці представлено твори Якова Гніздовського, Марії Примаченко, Карла Звіринського, Євгена Лисика, Алли Горської, Федора Тетянича, Костянтина Зоркіна, Сергія Якуніна, Олекси Фурдіяка, Альфреда Максименка, Анатоля Степаненка, Алли Гончарук, Миколи Трегуба, Романа Жука, подружжя Ганни Куц й Віктора Довгалюка та багатьох інших.
«У цій експозиції ми зібрали кількасот знакових зразків українського мистецтва, створеного за останні сто років. Наш прем’єрний проєкт “Ретроспектива інтелектуального мистецтва України” на прикладі малярства, скульптури та інсталяцій має на меті розкрити історію креативних зрушень у мисленні українців та, сподіваюся, зруйнувати багато стереотипів про українське мистецтво XX століття. Переконаний, що правдиве інтелекту альне мистецтво – це те мистецтво, яке здатне комунікувати й візуалізувати наш, український, сві тогляд», – каже артдиректор ЦІММ Богдан Мисюга.
Команда інституції сподівається, що новий артпростір стане осередком комунікації людей з мистецтвом та місцем взаємодії творчих й вільних особистостей. Медіатори та медіаторки Центру допомагатимуть відвідувачам познайомитися з інтелектуальним мистецтвом й краще зрозуміти сенси, закладені у ньому.
З нагоди відкриття, в артпросторі триватиме благодійний збір для Національного реабілітаці йного центру «Незламні» (Unbroken). Відвідувачі можуть долучитися до нього, придбавши бла годійний квиток чи особливий мерч, або взявши участь у спеціальній кураторській екскурсії. Збір триватиме впродовж трьох місяців з моменту від криття.
Інклюзивний вхід зі сторони вулиці Валової.