|
  • МОВА САЙТУ

У Львові презентували виставку робіт українських митців ХХ-ХХІ століття

Нещодавно у Центрі інтелектуального мистецтва “Меркурій”, що на пл. Міцкевича, 10, відкрили новий виставковий проєкт під назвою “Блукання в собі”. В експозиції представлені твори українських митців ХХ століття, представників Київського андеграунду та сучасних художників. Деякі із них повернули в Україну з США.

«Мадонна червоної калини» Олекси Новаківського, хрестоматійний автопортрет Святослава Гординського, твори Михайла Андрієнка-Нечитайла – на новій виставці «Блукання в собі» ви маєте можливість побачити знакові роботи українського модернізму, які Центр інтелектуального мистецтва Меркурій повернув в Україну з США. Загалом в Україну повернули 15 робіт. Серед авторів також: Олекса Грищенко, Яків Гніздовський та Петро Холодний. Чотири твори увійшли до експозиції», – зазначають організатори.

У залах простору, площею близько 1000 м2, відвідувачам представили експозицію, яка відображають окремі смислові блоки, як-от: «Людина як причина змін», «Людина протестує», «Спокій та відчуження» та «Біль і взаємодія».

«Представлена виставка дасть можливість перезавантажити свій емоційний лад, переосмислити внутрішнє сприйняття, у блуканні – віднайти себе. Усамітнення як нова категорія відвідування музеїв – досить така очевидна. Я зауважив, що в нас люди «зависають» по три-чотири години, особливо перед абстракціями. Тому ми вирішили весною дати відвідувачам таку можливість та зробили окремий зал для медитації, який називається «Спокій і відчуження», – зазначає артдиректор Центру інтелектуального мистецтва «Меркурій» Богдан Мисюга.

У блоці “Людина як причина змін” глядачам представляють цінні зразки українського модернізму, такі як “Мадонна червоної калини” Олекси Новаківського, твори Михайла Андрієнка-Нечитайла та Святослава Гординського, які привезли в Україну з Америки. Також у цьому залі експонують твори Євгена Лисика, Осипа Васьківа, Олега Мінька, Карла Звіринського, Алли Гончарук, Михайла Красника та Юрія Скандакова.

“Людина протестує” розповідає про моральний опір київського андеграунду 1970-1980-х років, зокрема про художників Миколу Трегуба і Вудона Баклицького. Це перша спільна виставка цих митців за останні 13 років.

“Спокій та відчуження” показує історію органічної абстракції в українському мистецтві. У цьому контексті представлені роботи Опанаса Заливахи, Галини Севрук, Михайла Красника, Анатолія Степаненка, Федора Тетянича, Петра Старуха, Андрія Саєнка, Романа Жука та Ярослава Качмара.

За словами Богдана Мисюги, “Ніхто навіть не думав, що ці твори, які вони робили в 70-80-х роках, колись потраплять на виставку. Вони їх створювали для себе та власного спокою. Малювання абстракцій у 80-х роках – це був спосіб медитації. Сьогодні ми надаємо таку можливість зануритися в цей медитативний світ, який художники переживали в ті часи. Тут є 60% творів, які ніде ніхто не бачив. Їх вперше взяли з майстерні та обрамили”.

“Біль і взаємодія” – це інтроспекція сучасних мисткинь Терези Барабаш та Ярини Шумської. Роботи цих художниць є рефлексіями над подіями, що сталися від початку повномасштабної війни. Проєкти мисткинь раніше експонувалися на виставкових майданчиках Європи, але в Україні їх показують уперше.

Виставковий проєкт «Блукання в собі» буде доступний для перегляду в Центрі інтелектуального мистецтва «Меркурій» (адреса – площа Міцкевича, 10) протягом місяця.

Центр інтелектуального мистецтва «Меркурій» відкрили у Львові у лютому 2024 року. Перший проєкт, який там презентували, був «Ретроспектива інтелектуального мистецтва України».

Матеріали: Бюро спадщини, ЦІМ.

Поділитися

Залиште свій коментар

Course Logo

Don't miss out on this month's webinar

Lorem ipsum dolor sit amet
en_USEN