|
  • МОВА САЙТУ

«Не про біль та руйнування, а про Особистостей» – у Львові відкриють фотовиставку, присвячену 2 Інтернаціональному Легіону

26 грудня в Центрі інтелектуального мистецтва Меркурій (далі – ЦІММ) відкриють фотовиставку Олександра Заклецького «2 Інтернаціональний Легіон: Естетика бойового братерства». Експозиція складатиметься із трьох десятків світлин, кожна з яких розповідатиме невелику історію з життя і побуту добровольців із понад 30 країн світу, які захищають Україну. У межах проєкту окремий виставковий зал артпростору відведуть під плетіння маскувальних сіток. Також паралельно триватиме збір на потреби Легіону. Виставка – до 5 січня.

2 Інтернаціональний Легіон – це інклюзивна мілітарна структура, яка складається виключно з добровольців із понад 30 країн світу та України. Цей фотопроєкт присвячений побуту підрозділу, його непомітним деталям і новій естетиці, яка народжується в колі військового братерства.

«Герої моєї фотовиставки – це іноземні та українські добровольці, які утворили таке собі Толкінівське “Братерство кільця” в прагненні протистояти глобальному злу, яким є московія та її сателіти, – розповідає Олександр Заклецький, автор проєкту, фотограф, боєць 2 Інтернаціонального Легіону. – Братерство – це етика стосунків, а слідом за нею з’являється і естетика. У своєму проєкті я сфокусувався саме на цьому аспекті бойового побуту, тому він не про бойові дії, біль та руйнування, а про Особистостей, чиє сумління не дало їм сховатися в “далекому квітучому Ширі”, і вони пійшли до ґерця пліч-о-пліч, щоб спільними зусиллями побороти ту жахливу несправедливість, що несе за собою “руzzкій мір”».

Експозиція складатиметься із трьох десятків світлин, кожна з яких розповідатиме невелику історію з життя і побуту добровольців.

«Цей фотопроєкт – рефлексії на побут і бойові виходи одного з українських підрозділів, такого схожого з іншими військовими формуваннями, але й по-своєму своєрідного, самобутнього та унікального. У фотографіях автор намагався передати, що на серці відчуває український захисник, який став воїном світла і добра. Фотопроєкт показує, як іноземець, покинувши рідну країну, бореться за свободу України, бо відчуває, що війна може завтра прийти і в його країну, в його Дім. Усі воїни нашого легіону – це добровольці!», – зазначає Володимир Петрашик, куратор виставки, спецпризначенець 2 Інтернаціонального Легіону.

Під час виставки триватиме збір на засоби РЕБ, РЕР та дрони для 2 Інтернаціонального Легіону. Відвідувачі можуть долучитися до нього: придбати вхідний квиток на виставку, експоноване фото або задонатити онлайн.

Також у межах фотовиставки окремий зал ЦІММу відведуть під плетіння маскувальних сіток. Кожен охочий зможе прийти та долучитися до цього процесу в робочі години простору: щодня, крім понеділка, з 12:00 до 20:00. У ЦІММі транслюватимуть покроковий відеогайд, як правильно їх плести.

«Деякі ділянки фронту сильно притрусило снігом, деякі – скоро такими будуть. Зараз є потреба в зимовому маскуванні. За нього щодень неодноразово пишіть. Це білі сітки, які імітують колір брудного снігу. Такі ми будемо плести і в ЦІММі. Тому ваші руки – потрібні, прошу і агітую прийти. Навіть пів години вашого часу можуть врятувати чиєсь життя», – говорить Софія Козлова, організаторка Центру з плетіння маскувальних сіток у Львові. 

Нагадаємо, ЦІММ розпочав свою діяльність у лютому 2024 року. У виставкових залах, площею понад 1000 м², експонують роботи українських художників і художниць від початку ХХ століття й до сьогодні. Інклюзивний вхід до Центру – зі сторони вулиці Валової. ЦІММ працює щодня, крім понеділка, з 12:00 до 20:00 за адресою: площа Міцкевича, 10. 

Довідка:

2 Інтернаціональний легіон оборони України – окремий батальйон спеціального призначення у складі Сухопутних військ Збройних Сил України.

Основою командного складу батальйону стали представники Першої інтернаціональної роти спеціального призначення Збройних Сил України. Вони давали відсіч вторгненню росії на Сході України, зокрема брали участь у боях за Лисичанськ, Григорівку, Сіверськ, Бахмут, згодом – Серебрянське лісництво.

Наразі підрозділи 2 Інтернаціонального Легіону виконують завдання на Донеччині, Сумщині та Чернігівщині. Зараз в лавах 2 Інтернаціонального Легіону – добровольці з близько 30  країн світу.

З початку заснування у  складі 2 Інтернаціонального Легіону були українці, білоруси та грузини. Згодом приєдналися добровольці з Польщі, Німеччини, Великої Британії, Іспанії, США, Колумбії, Бразилії, Австралії, Італії, Бельгії та багатьох інших країн.

Девіз Легіону – Viribus unitis, що означає «Спільними Зусиллями».

Автор фото: Олександр Заклецький 

Поділитися

Залиште свій коментар

Course Logo

Don't miss out on this month's webinar

Lorem ipsum dolor sit amet
en_USEN