Напередодні, 26 грудня, у Центрі інтелектуального мистецтва «Меркурій» презентували фотовиставку «2 Інтернаціональний Легіон: Естетика бойового братерства». Тут показали світлини з життя та побуту на війні в Україні іноземних добровольців.
Детальніше про виставку — в матеріалі журналістки ІА Дивись.info.
Про 2 інтернаціональний легіон
2 Інтернаціонального Легіон є окремим батальйоном спеціального призначення у складі Сухопутних військ Збройних Сил України. До нього входять добровольці із понад 30 країн світу та України, а саме — з Польщі, Німеччини, Великої Британії, Іспанії, США, Колумбії, Бразилії, Австралії, Італії, Бельгії тощо.
Девіз Легіону вважають вислів «Viribus unitis», який означає «Спільними Зусиллями».
«2 Інтернаціональний легіон є абсолютно оригінальним та самобутнім. Цікаво те, що цих людей об’єднує, хоча вони з різним менталітетом і специфікою життя, розмовляють різними мовами. Водночас вони покинули рідні домівки і приїхали з різних держав до України захищати ті демократичні ідеали, ті цінності, свободу, які ми сьогодні разом відстоюємо і виборюємо», — каже куратор виставки та спецпризначенець 2 Інтернаціонального Легіону Володимир Петрашик.
Особливість виставки «2 Інтернаціональний Легіон: Естетика бойового братерства»
Експозиція складається із трьох десятків світлин, що зображують життя і побут добровольців 2 Інтернаціонального Легіону. Поряд зі світлинами є підписи, з яких можна дізнатися історію добровольця.
Автор фотовиставки – Олександр Заклецький, журналіст, фотограф та боєць 2 Інтернаціонального Легіону.
«Ця виставка про дуже різних людей, з усіх континентів, яких об’єднали спільні цінності. А саме — віра у справедливість та демократію, віра у все ж таки елементарне — добро. Тому що все проти чого ми боремося — абсолютне зло. Мої іноземні побратими це добре усвідомлюють. Ця виставка про спільні сімейні цінності — про братерство», — розповідає Олександр Заклецький.
Він підкреслює, що фотопроєкт зображує побут підрозділ — ті непомітні деталі, що з’являються у колі військового братерства, але вислизають часто з нашої уваги.
«Коли в тебе є ці спільні цінності, з’являється спільна етика стосунків, яка за собою породжує естетику. І ця естетика тут теж є. Це те, що проходить крізь усі світлини, які висвітлюють оці тонкі, маленькі естетичні деталі, які мої герої показують. Десь хтось замовляє якісь патчі-нашивки, десь пов’язує якийсь оберіг, що близький до серця, десь ще щось придумують — просто хтось вдягає величезне самбреро і знімають відео. Ця виставка про те, як життя бореться зі смертю, а вітальна енергія перемагає зло», — додає автор виставки.
Поряд зі світлинами на виставці транслюють інтерв’ю з військовослужбовцями інтернаціонального легіону. На відео вони розповідають власні історії з життя, пов’язані з перебуванням на війні в Україні.
Також під час виставки триватиме збір на засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ), радіоелектронної розвідки (РЕР) та дрони для 2 Інтернаціонального Легіону. Відвідувачі можуть долучитися до цього: придбати вхідний квиток на виставку, експоноване фото або задонатити онлайн.
У межах виставки можна плести маскувальні сітки
В окремому залі мистецького центру є можливість долучитися плетіння маскувальних сіток. Це може зробити кожен охочий в робочі години Центру інтелектуального мистецтва «Меркурій»: з 12:00 до 20:00 год щодня, крім понеділка.
Водночас у цьому просторі транслюють покроковий відеогайд, як правильно їх плести. Тому тут можна навчитися й техніки плетіння.
«Деякі ділянки фронту сильно притрусило снігом, деякі — скоро такими будуть. Тому є потреба в зимовому маскуванні. Це білі сітки, які імітують колір брудного снігу. Саме такі плетуть в Центрі Інтелектуального мистецтва «Меркурій». Навіть пів години вашого часу можуть врятувати чиєсь життя», — підкреслила організаторка Центру з плетіння маскувальних сіток у Львові Софія Козлова.
Виставковий проєкт триватиме до 5 січня 2025 року.
Раніше ми розповідали, що у Центрі інтелектуального мистецтва «Меркурій» презентували перформативне малярство на виставці «MOOD».
Авторка: Ольга Бомко