|
  • МОВА САЙТУ

«БЛУКАННЯ В СОБІ»: УКРАЇНСЬКЕ МИСТЕЦТВО ХХ-ХХІ СТОЛІТТЯ У ЛЬВОВІ

У львівському Центрі інтелектуального мистецтва «Меркурій» проходить виставка українського мистецтва ХХ-ХХІ століття «Блукання в собі». Експозицію розгорнули у чотирьох залах. Кожен зал відображає окремий смисловий блок: «Людина як причина змін», «Людина протестує», «Спокій та відчуження», «Біль і взаємодія».

У залі «Людина як причина змін» експонують зразки українського модернізму: твори Євгена Лисика, Осипа Васьківа, Олега Мінька, Карла Звіринського, Алли Гончарук, Михайла Красника та Юрія Скандакова.

Також тут представили роботи Олекси Новаківського, Михайла Андрієнка-Нечитайла та Святослава Гординського. Ці твори були за кордоном з 1940-х років, нещодавно центр «Меркурій» придбав їх та привіз в Україну.

Блок «Людина протестує» розповідає про моральний опір київського андеграунду 1970-1980-х рр., а саме — художників Миколу Трегуба і Вудона Баклицького. Це перша спільна виставка митців за 13 років.

У залі «Спокій та відчуження» показують історію органічної абстракції в українському мистецтві: коли художники в обставинах колективізму шукали територію усамітнення. Ці смисли репрезентують роботи Опанаса Заливахи, Галини Севрук, Михайла Красника, Анатоля Степаненка, Федора Тетянича, Петра Старуха, Андрія Саєнка, Романа Жука та Ярослава Качмара.

У блоці «Біль і взаємодія» — інтроспекція сучасних мисткинь Терези Барабаш та Ярини Шумської. Проєкти мисткинь раніше експонували на виставкових майданчиках Європи, в Україні їх покажуть уперше.

Інсталяція «Під стіною» Терези Барабаш присвячена дітям, які загинули від початку повномасштабного вторгнення. Відеофіксації перформансів Ярини Шумської — це проєкції особистих історій українців: про пережиття втрати близької людини, про конфлікт людини і середовища у стані вимушеної міграції.

Фото робіт надали організатори виставки. Головне фото — з Facebook-сторінки центру «Меркурій».

Виставка працюватиме до 20 травня 2024 року. Адреса: Львів, площа Міцкевича, 10 (центр працює щодня, крім понеділка, з 12:00 до 20:00).

Поділитися

Залиште свій коментар

Course Logo

Don't miss out on this month's webinar

Lorem ipsum dolor sit amet
ukUK