|
  • МОВА САЙТУ

Оголена біля столу

Опис

Роман Сельський (1903, Львівська область – 1990, Львів) – центральна фігура високого модернізму в Україні, основоположник новітньої львівської школи малярства. Працював у царинах станкового і графічного мистецтва. В художній манері автора відображена вся еволюція європейського модернізму: від імпресіонізму до абстракції.

Роман Сельський не підпорядковував свою творчість одному стилю. Він активно експериментував із кольором і простором, архітектонікою твору, формою предметів, композицією. У його роботах відчутний вплив неопластицизму, постімпресіонізму, фовізму, експресіонізму, сюрреалізму, кубізму, абстракціонізму та інших течій і напрямів. Ранні праці художника були створені під впливом авангардних віянь; від середини 1940-х до кінця 1950-х рр. творив у реалістичній манері, після – повернувся до стилістики паризької школи. У той період створив низку постімпресіоністичних інтер’єрів. Активно працював з темами Карпат (етнографічні натюрморти, жанрові сцени з гуцулами, твори з анімалістичними мотивами, пейзажі гір), Криму (пляжні сцени, морські пейзажі, панорами узбережжя), часто застосовував мотив відчиненого вікна. З 1960-х років формує авторський стиль: інтенсивно узагальнює форму предметів, постійно перебуває у пошуку колірної гармонії. Твори другої половини 1960-х років демонструють подальші трансформації художньої мови автора – тяжіння до площинного і геометризованого зображення. У роботах 1970-х років з’являються темні тло і структуруючий контур. Надалі художник не припиняє експериментувати з простими формами. У центрі художньої філософії митця – неспішна течія часу, віддалена від цивілізаційного гамору; гармонія людини та природи. В образній малярські мові Романа Сельського поєдналися український поетичний світогляд, європейська естетика модернізму та глибинно-національне чуття кольору.

Детальна інформація

Ми завжди відкриті до нових знань про наші колекції та постійно оновлюємо вебсайт. Якщо цей запис містить неточну інформацію або інші недоліки, які на вашу думку, слід покращити чи змінити? Зв’яжіться з нами tech@ciamercury.com.

ДОСЛІДЖУЙТЕ ПОВ'ЯЗАНІ ОБ'ЄКТИ

ukUK