|
  • МОВА САЙТУ

У Львові покажуть виставковий проєкт «Моя територія», що об’єднав митців з різних куточків України

У Центрі інтелектуального мистецтва Меркурій (ЦІММ) 28 червня розпочне роботу новий виставковий проєкт «Моя територія». Він об’єднав митців і мисткинь, які зростали в незалежній Україні. Вероніка Чередниченко (Херсон), Максим Мазур (Київ), Богдана Пацюк (Луцьк), Ольга Кузюра (Львів), Андрій Роїк (Львів) візуалізують власні тлумачення слів «моя територія» в окремих експозиційних просторах ЦІММу.

Про це ІА Дивись.info повідомили в пресслужбі Центру інтелектуального мистецтва Меркурій.

«”Моя територія” – виставка про свободу, її глобальне значення, українську землю, власні і колективні цінності, психологічний комфорт, тілесність й духовність. Тлумачення, дійсно, можуть бути різними, але вони знайомі всім. Основний меседж проєкту: для того, аби бути вільними, територію потрібно захищати», – розповідає Богдан Мисюга, артдиректор Центру і куратор виставки.

На експозиції представлять мультимедійні проєкти Вероніки Чередниченко, що складаються з відеоробіт з використанням VR-технології і серії графічних творів. Мисткиня звертається до тем пошуку балансу й гармонії та намагання осмислити життя зі страхами сьогодення.

У центрі аудіокінетичного проєкту Максима Мазура – тема функціонування мистецтва під час війни. Увага автора зосереджена на усвідомленні того, що всі високі ідеї цивілізації неспроможні зупинити жодну війну на Землі. Робота наповнена пігментами сажі, які рухаються під силою вібрації голосу програми, що зачитує текст, згенерований за допомогою ШІ.

Ольга Кузюра досліджує тему тілесності, порушення власного простору в різних масштабах й не лише на фізичному рівні. Шкіра й стіни у її роботах виступають захисними шарами, останніми бар’єрами, які не пропускають біль всередину.

В окремому експозиційному залі представлять серії живопису, графіки і скульптури Андрія Роїка. Художник працює з формою і зображенням людського тіла.

Богдана Пацюк реалізує масштабну інсталяцію, створену з паперових скульптур і доповнену світловими елементами. Авторка порушує питання адаптації людей в обставинах вимушеної міграції.

Крім того, з нагоди нагоди відкриття проєкту ЦІММ разом із БФ RIDNI запустили благодійну ініціативу для збору коштів на психосоціальну підтримку дітей, які постраждали від війни та зростають без рідних. Відвідувачі можуть долучитися до нього, придбавши благодійний квиток або спеціальний мерч.

Виставка «Моя територія» триватиме з 28 червня до 11 серпня.

Центр інтелектуального мистецтва «Меркурій» відкрили у Львові у лютому 2024 року. Перший проєкт, який там презентували, був «Ретроспектива інтелектуального мистецтва України».

Другий проєкт в центру був «Блукання в собі». Детальніше про нього – читайте у нашому матеріалі.

Поділитися

Залиште свій коментар

Course Logo

Don't miss out on this month's webinar

Lorem ipsum dolor sit amet
ukUK