|
  • МОВА САЙТУ

  • Меню

    School

    Media Platform

    • Publications

      soon
    • Video

      soon
    • Audio guides

      soon

    Квитки і крамничка

    0

Новий артпростір та перший виставковий проєкт центру інтелектуального мистецтва меркурій у львові

Центр інтелектуального мистецтва Меркурій (ЦІММ) вчора розпочав свою виставкову діяльність “Ретроспективою інтелектуального мистецтва України”. У залах, площею понад 1000 м2, зібрано близько 400 робіт українських художниць та художників, створених від початку XX століття й до сьогодні.

Кураторський задум проєкту, кажуть організатори, — показати глядачам процеси, що відбувалися в українському мистецтві впродовж багатьох десятиліть поспіль

На пресконференції з нагоди початку роботи інституції розповіли, що у Центрі інтелектуального мистецтва Меркурій спочатку діятиме постійна експозиція, а згодом відбуватимуться ротації виставкових проєктів. Зараз на виставці представлено твори Якова Гніздовського, Марії Примаченко, Карла Звіринського, Євгена Лисика, Алли Горської, Федора Тетянича, Костянтина Зоркіна, Сергія Якуніна, Олекси Фурдіяка, Альфреда Максименка, Анатоля Степаненка, Алли Гончарук, Миколи Трегуба, Романа Жука, подружжя Ганни Куц й Віктора Довгалюка та багатьох інших.

фото — Іван Станіславський

“У цій експозиції ми зібрали кількасот знакових зразків українського мистецтва, створеного за останні сто років. Наш прем’єрний проєкт “Ретроспектива інтелектуального мистецтва України” на прикладі малярства, скульптури та інсталяцій має на меті розкрити історію креативних зрушень у мисленні українців та, сподіваюся, зруйнувати багато стереотипів про українське мистецтво XX століття. Переконаний, що правдиве інтелектуальне мистецтво — це те мистецтво, яке здатне комунікувати й візуалізувати наш, український, світогляд”, — зазначив Богдан Мисюга, артдиректор ЦІММу.

Команда інституції каже, що новий артпростір створювався як осередок комунікації людей з мистецтвом та як місце взаємодії творчих особистостей

В експозиційних залах працюють медіатори та медіаторки. Вони допомагають відвідувачам познайомитися з інтелектуальним мистецтвом й краще зрозуміти сенси, закладені у ньому.

фото — Іван Станіславський

Першими гостями ЦІММу стали ветерани та військові ЗСУ – пацієнти Національного реабілітаційного центру “Незламні” (UNBROKEN).

“Працюючи над проєктом Центру інтелектуального мистецтва та створюючи наш виставковий простір, ми завжди пам’ятали завдяки кому маємо можливість це робити, — кажуть у Центрі інтелектуального мистецтва Меркурій

“Для нашої команди ця зустріч була важливою і дуже теплою. Ці відвідини — перший крок у співпраці наших інституцій”, — зазначає команда ЦІММу. — Зараз UNBROKEN та ЦІММ запустили спільну благодійну ініціативу — частина коштів з кожного спеціального благодійного квитка буде перерахована на допомогу “незламним пацієнтам”.

 

фото — Іван Станіславський

Поділитися

Course Logo

Don't miss out on this month's webinar

Lorem ipsum dolor sit amet
en_USEN