|
  • МОВА САЙТУ

0

Про спокій і раціональність: у Львові відкрили інтерактивну виставку “Раціо”

25 квітня у Центрі інтелектуального мистецтва Меркурій відкрили виставковий проєкт “Раціо” українських митців Тамари Грідяєвої та Назара Симотюка.

Яскраві кубики-рубики мерехтять у руках дорослих і малечі. Прокручуючи у руках кольорові грані, відвідувачі розглядають об’ємні мистецькі твори та й зрештою самостійно починають творити з них власні інсталяції. Складають кубик-рубик – складають інсталяції – складають ідеї і власне раціо. 

25 квітня у Центрі інтелектуального мистецтва Меркурій у Львові відбулось офіційне відкриття виставкового проєкту “Раціо”. У його межах представлено роботи українських митців Тамари Грідяєвої та Назара Симотюка. Проєкт є інтерактивним: відвідувачі можуть пересувати більшість робіт та створювати інші за виглядом інсталяції. А при вході до виставкових залів кожен отримує кубик-рубик, який наче стає власною інсталяцією кожного гостя, і вже від нього залежить, як він бажає її скласти. 

“Ви відчитаєте тут практично всю нашу раціо-традицію, починаючи від архетипу через супрематизм, конструктивізм тощо, аж до нашої епохи. Але відчуєте також запах вітру, спостереження за природою, заходом сонця, побачите політ пташки над землею і дуже багато чого іншого. А найбільше тут буде взаємодія разом з вами: один з залів спроєктований просто як інтерактивна гра”, – звернувся до відвідувачів виставки артдиректор Центру інтелектуального мистецтва Меркурій Богдан Мисюга

Як зазначають організатори виставкового проєкту, інсталяції дозволяють розкрити перед відвідувачами ідею раціональності як естетичної та світоглядної моделі, де головну роль відіграють логіка, функціональність, чистота форми і мінімалізм.

Український художник Назар Симотюк у коментарі Гал-інфо розповів, що працює із деревом, тож у межах виставкового проєкту представив роботи саме з цього матеріалу. Основним елементом його робіт є нагелі – кілочки із твердого дерева, що застосовують для з’єднування великих дерев’яних конструкцій. У залежності від композиції митець у різний спосіб поєднує їх з площиною, на якій розміщує всю композицію. 

“Я працюю взагалі з деревом, і для мене важлива якраз тактильність, буйство такого кольору, фактура, чітка структура. Виставка “Раціо” – це про мінімалізм геометричних форм, стриманість, про раціональність і знаходження спокою і простоти всередині себе. Роботи представлені різного формату. Це навіть можна сказати така моя перша велика ретроспектива, тому що є і робота, з якої я взагалі починав увесь свій напрямок і розвивав його як авторський підхід, і є зовсім нові роботи, які я робив спеціально для цієї виставки. Але все одно вони всі об’єднані моїм авторським почерком”, – поділився митець.

Тамара Грідяєва, українська художниця, також розповіла Гал-інфо, що у межах виставкового проєкту “Раціо” представлено її роботи різних серій та періодів: від 2005 року і до сьогодення. Об’єднують усі представлені композиції мінімалізм та спрощення, а також у кожній роботі є українська тематика та окремі елементи орнаменту. Зокрема, у межах проєкту можна ознайомитись із об’ємними композиціями “Горизонт”, “Чорнозем”, “Чорнозем під снігом” та “Піраміда”. 

“Об’ємна композиція “Чорнозем” говорить і про минуле, і про теперішнє, тому що це чорнозем, який у нас завжди намагались вивезти. Зараз на цій території знову тривають бойові дії, є території окуповані. Тому цей твір про сьогодення. І сенс цієї композиції, що кожна людина під ногами має свій ґрунт, адже це не лише чорнозем. Це загалом про ґрунт, про землю. Кожна людина, коли кудись йде, то йде по певній стежці, по певному горизонту, ґрунту. Загалом в усіх композиціях цього проєкту є присутнє щось таке виважене, симетричне, раціональне. Звісно, відбувався відбір робіт, тому тут майже немає ніякого хаосу, а все містить симетричну структуру”, – розповіла Тамара Грідяєва. 

Як додала художниця, у межах проєкту представлено також інсталяційні ігри, які дозволяють залучити і менших глядачів до процесу творення. І малеча, і дорослі можуть створювати свої орнаменти, укладаючи в них власні ідеї і ритми. 

Триватиме виставковий проєкт до 25 травня у Центрі інтелектуального мистецтва Меркурій, що за адресою: площа Міцкевича, 10. Інклюзивний вхід до Центрі – зі сторони вулиці Валової. Працює ЦІММ щодня, крім понеділка, з 12:00 до 20:00.

Авторка: Марічка Твардовська 

Поділитися

Залиште свій коментар

Course Logo

Don't miss out on this month's webinar

Lorem ipsum dolor sit amet