|
 • МОВА САЙТУ

 • Меню

  School

  Media Platform

  • Publications

   soon
  • Video

   soon
  • Audio guides

   soon

  Квитки і крамничка

  0

«МОЯ ТЕРИТОРІЯ»: ВИСТАВКА СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА У ЛЬВОВІ

У львівському Центрі інтелектуального мистецтва «Меркурій» проходить виставка «Моя територія». Тут представили роботи п’ятьох митців і мисткинь, що зростали вже в незалежній Україні:

 • Вероніки Чередниченко (Херсон),
 • Максима Мазура (Київ), 
 • Богдани Пацюк (Луцьк), 
 • Ольги Кузюри (Львів), 
 • Андрія Роїка (Львів).

Кожен з митців показав власне тлумачення слів «моя територія». Ці тлумачення, роздуми — різні, але вони знайомі усім і сходяться у спільному вимірі.

«Моя територія» — це виставка про свободу і її глобальне значення, про українську землю, власні і колективні цінності, психологічний комфорт, тілесність й духовність… Основний меседж проєкту: для того, аби бути вільними, територію потрібно захищати», — розповідає Богдан Мисюга, артдиректор Центру і куратор виставки.

Мультимедійні проєкти Вероніки Чередниченко складаються з відеоробіт з використанням VR-технології і серії графічних творів. Мисткиня звертається до тем пошуку балансу й гармонії та намагання осмислити життя зі страхами сьогодення.

У центрі аудіокінетичного проєкту Максима Мазура — тема функціонування мистецтва під час війни. Увага автора зосереджена на усвідомленні того, що всі високі ідеї цивілізації неспроможні зупинити жодну війну на Землі. Робота наповнена пігментами сажі, які рухаються під силою вібрації голосу програми, що зачитує текст, згенерований за допомогою ШІ.

Olha Kuzyura досліджує тему тілесності, порушення власного простору в різних масштабах й не лише на фізичному рівні. У своїх роботах мисткиня використовує схеми з хірургічного посібника. Шкіра й стіни у її творах виступають захисними шарами, останніми бар’єрами, які не пропускають біль всередину. Проте наскільки вони є міцними і крихкими водночас?

В окремому експозиційному залі — серії живопису, графіки і скульптури Андрія Роїка. Художник працює з формою і зображенням людського тіла.

Bohdana Patsiuk представила на виставці масштабну інсталяцію, створену з паперових скульптур і доповнену світловими елементами. Авторка порушує питання адаптації людей в обставинах вимушеної міграції.

Виставка «Моя територія» працюватиме до 11 серпня. Під час виставки запланована низка подій: лекції, дискусії, перформанси.

Адреса: Львів, площа Міцкевича, 10. Центр «Меркурій» працює щодня, крім понеділка, з 12:00 до 20:00. Інклюзивний вхід до Центру — зі сторони вулиці Валової.

Фото та інформацію про проєкт надав Центр інтелектуального мистецтва «Меркурій».

Поділитися

Залиште свій коментар

Course Logo

Don't miss out on this month's webinar

Lorem ipsum dolor sit amet
en_USEN