ПОШУК

Виставковий проєкт «Блукання в собі»

20.04.2024
19.05.2024
Львів, площа Міцкевича, 10
160-550 грн

«Блукання в собі» – це виставка про людину, її протистояння політичним режимам, ідеологіям, а також про спосіб її втечі та відновлення через мистецтво.
Експозицію розгорнули у чотирьох залах, вона відображає чотири окремі смислові блоки: «Людина як причина змін», «Людина протестує», «Спокій та відчуження» та «Біль і взаємодія».

У блоці «Людина як причина змін» глядачам представили цінні зразки українського модернізму: «Мадонну червоної калини» Олекси Новаківського й твори Михайла Андрієнка-Нечитайла та Святослава Гординського, привезені в Україну з Америки. Також у цьому залі експонують твори Євгена Лисика, Осипа Васьківа, Олега Мінька, Карла Звіринського, Алли Гончарук, Михайла Красника та Юрія Скандакова.

«Людина протестує» розповідає про моральний опір київського андеграунду 1970-1980-х рр., а саме – художників Миколу Трегуба і Вудона Баклицького. Це перша спільна виставка митців за 13 років.

«Спокій та відчуження» показує історію органічної абстракції в українському мистецтві. Ці смисли репрезентують Опанас Заливаха, Галина Севрук, Михайло Красник, Анатоль Степаненко, Федір Тетянич, Петро Старух, Андрій Саєнко, Роман Жук та Ярослав Качмар.

«Біль і взаємодія» – інтроспекція сучасних мисткинь Терези Барабаш та Ярини Шумської. Роботи художниць – рефлексії над подіями, які сталися від початку повномасштабної війни. Проєкти мисткинь раніше експонували на виставкових майданчиках Європи, в Україні їх показують уперше.

Чекаємо на вас у Центрі інтелектуального мистецтва Меркурій!

Інформація про подію

Куратори: Богдан Мисюга
Партнери: Національний реабілітаційний центр «Незламні» (Unbroken)
Дата початку: 20.04.2024
Дата закінчення: 19.05.2024
Робочі години: 12:00 – 20:00
Вихідні: Понеділок
Вартість квитка: 160-550 грн
ukUK